Informacje z Tatr oraz Zakopanego
Kategorie: Wszystkie | Sport | Tatry | Zakopane
RSS
niedziela, 03 lipca 2016

NAJDŁUŻSZY WAKACYJNY FESTIWAL FILMOWY ORANGE KINO LETNIE SOPOT – ZAKOPANE 2016. JESTEŚMY Z WAMI KAŻDEGO DNIA WAKACJI!

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane już od wielu lat przyciąga tłumy zachwyconych widzów. W tym roku, po raz dziewiąty dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków - nad morze, w góry i na Mazury.

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia w Sopocie, Zakopanem oraz we wszystkie środy i czwartki w Giżycku filmami można rozkoszować się z wygodnych leżaków plażowych, klimatycznych ław góralskich i po raz pierwszy w Polsce - z przycumowanych w marinie jachtów.

Jak co roku, tygodniowy repertuar festiwalu podzielony został na interesujące dni tematyczne. Festiwal Orange Kino Letnie rozpoczynają „Muzyczne poniedziałki”, nadając rytm kolejnym dniom tygodnia.Specjalnie dla widzów festiwalu, poruszający dokument o kobiecie, której życie było muzyką czyli „Amy” oraz „Tylko Kochankowie przeżyją” Jima Jarmusha – opowieść o wiecznej miłości w rytmie hipnotycznej muzyki ze wspaniałą Tildą Swinton w roli głównej.

We wtorki - kino artystyczne pod hasłem „Festiwale, festiwale”. W tej sekcji zobaczycie portret pozornie zwykłej rodziny czyli argentyńskiego kandydata do Oscara „El Clan”. Ponadto „Koneser” - film twórcy kultowego „Cinema Paradiso”oraz nakręcony w jednym dwugodzinnym ujęciu, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film „Victoria”.

W energetycznym środowym repertuarze „Z Orange i mega hitem” nie zabraknie Brada Pitta w trzymającym w napięciu dramacie wojennym „Furia”, słynnego misia z filmu „Ted 2” czy legendarnych „Szybkich i Wściekłych 7”, gdzie napędzani adrenaliną Vin Diesel i Jason Statham przekraczać będą limity, nie tylko prędkości.

Czwartkowy cykl „Made in Poland“ to przegląd najnowszych rodzimych produkcji, o których głośno w Polsce i na świecie, jak „11 minut“ z Piotrem Głowackim i Andrzejem Chyrą, „Body/Ciało“ z Mają Ostaszewską i Januszem Gajosem, czy roztańczone „Córki dancingu“ z Magdaleną Cielecką i Kingą Preis. Koncert aktorski zagrają dla nas Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz i Maja Ostaszewska, czyli „Panie Dulskie“. Prawdziwa opowieść o szalonej miłości z Agnieszką Żulewską i Tomaszem Schuchardtem - to „Chemia“, film Bartka Prokopowicza, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll. 

„Komediowe piątki” rozpoczynają weekendowe szaleństwo.O tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa opowie szwedzki „Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął”, a siedemnaście milionów roześmianych widzów to najlepsza rekomendacja dla francuskiej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże”.

W soboty filmowe creme de la creme w cyklu „Oscary!” Prawdziwa filmowa uczta: nagrodzony aż czterema statuetkami „Birdman” ze zjawiskową rolą Michaela Keatona, wybitny „Grand Budapest Hotel” z Ralphem Fiennesem, Edwardem Nortonem i Adrienem Brodym. Ponadto rozpędzony jak rollercoaster „Big short” z Ryanem Goslingiem i Christianem Balem w rolach rekinów nowojorskiej finansjery.

Festiwalowy tydzień zamkną nastrojowe „Kobiece niedziele”, które oczarują nie tylko płeć piękną. Rozpieszczać widzów będzie m.in. Woody Allen i jego „Nieracjonalny mężczyzna”, gdzie Joaquin Phoenix i Emma Stone, spierając się o sens życia ulegać będą wzajemnej fascynacji.

Na codzienną porcję filmowych emocji organizatorzy zapraszają również do kawiarni festiwalowej „Koło Molo” w Sopocie, położonej na sopockim Molo, tuż przy słynnej fontannie. To właśnie tutajw każdy czwartek lipca zapraszamy na spotkanie z cyklu „Gotowanie z Gwiazdami” podczas którego znany kucharz - Tomasz Jakubiak będzie gotował wspólnie ze znaną filmową gwiazdą m.in. 28 lipca z Katarzyną Glinką.
Z kolei w sierpniu zapraszamy widzów na dwa wyjątkowe spotkania z cyklu „Made in Poland”. Dnia 4 sierpnia z publicznością spotka się gwiazda filmu „Panie Dulskie” niezwykle utalentowana Katarzyna Figura oraz reżyser filmu - Filip Bajon. Dnia 11 sierpniaodbędzie spotkanie z gwiazdą filmu „Chemia” – Tomaszem Schuchardtem oraz producentką Katarzyną Sarnowską.
Kawiarnia jest czynna od rana do późnych godzin wieczornych. Szczegóły na fb/barkolomolo.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo.

Najlepsze filmy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane!

Śledźcie nas w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony oraz na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Na festiwal po raz dziewiąty zaprasza Orange

Partnerzy strategiczni: telewizja TVN i TVN Fabuła. Sponsor: BraciaKoral. Partnerzy: WFM Kuchnie, Le CoqSportif, Astrini Design. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Euronet, Empik, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, Filmweb, AMS. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury.Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

wtorek, 26 kwietnia 2016

XVI Wielka Majówka Tatrzańska 30 kwietnia – 8 maja 2016 r.
W sobotę 30 kwietnia w powiecie tatrzańskim rozpoczyna się tegoroczna Majówka. Włodarze gmin zadbali o ciekawe imprezy, pokazy, koncerty, które w malowniczej scenerii górskiej, jak od lat, pozostaną miłym wspomnieniem uczestników majowych spotkań.

Plac Pod Gubałówką
30.04. godz. 11.00 wielkie otwarcie Placu pod Gubałówką
godz. 14.30 występ kapeli góralskiej im. Klimka Bachledy
godz. 15.30 Uroczyste otwarcie XVI Wielkiej Majówki Tatrzańskiej
godz. 16.00 występ zespołu Weekend
godz. 17.30 zabawa z DJ
01.05. godz. 16.00 występ kapeli góralskiej
godz. 18.00 zabawa z DJ
02.05. godz. 21.00 występ zespołu Andre
03.05. godz. 18.00 zabawa z DJ

Majówka na Placu pod Gubałówką rozpoczyna się każdego dnia od godz. 10.00 i trwać będzie do późnych godzin nocnych.

Od 30 kwietnia do 31 sierpnia 2016 będzie czynne Tatrzańskie Koło Widokowe, tzw. diabelski młyn. Organizatorzy mają nadzieją, że stanie się on atrakcją spotkań majowych i wpisze się w wiosenno – letni krajobraz miasta.
Zespół Weekend z liderem Radosławem Liszewskim, wraz z grupą muzyków i sekcją taneczną zagra 30 kwietnia o godz.16.00 energetyczną muzykę. Jak sami muzycy o sobie mówią: „pozytywna energia i uśmiech na twarzy to motto przewodnie zespołu Weekend”.
Pod Gubałówką odbędzie się również koncert zespołu Andre. Lider zespołu Andrzej Marcysiak zadebiutował na scenie w 2010 r. „Ale, ale, Aleksandra „ to najnowszy hit zespołu Andre!

Wystąpią także kapele góralskie, które zaprezentują muzykę Podhala a zabawa z DJ-em uatrakcyjni majowe spotkania.
Organizatorami wydarzenia są firmy Ekodynamic i Terminal Hotel, a partnerem Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury

30 kwietnia – 5 maja 2016

Uroczyste otwarcie XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Wiosennego Zlotu Rodzin Abstynenckich-TATRY 2016 odbędzie się 30 kwietnia o godz. 18.00 na scenie plenerowej w Małem Cichem .
Organizator zaprasza na wszystkie imprezy, które odbywać się będą w Małem Cichem: na boisku szkolnym i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i w remizie strażackiej .

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich-TATRY 2016 w Małem Cichem i Murzasichlu będzie podsumowaniem ubiegłorocznej działalności oraz wytyczeniem programu i zatwierdzeniem planu pracy Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno – Turystycznego w Katowicach na rok 2016. W programie opracowywane będą formy alternatywnego, spędzania wolnego czasu w szeroko rozumianej trzeźwości.
W roku bieżącym obchodzona jest 19 rocznica powstania Trzeźwościowego Stowarzyszenia Kulturalno – Turystycznego w Katowicach.
Organizator : Trzeźwościowe Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne w Katowicach

30 kwietnia 2016

31. Przegląd Dorobku Kulturalnego Gminy Bukowina Tatrzańska „Małe Bajania 2016” odbędzie się w Bukowiańskim Centrum Kultury „Domu Ludowym” o godz. 10.30 i tam zaprezentują się zespoły regionalne z Gminy Bukowina Tatrzańska .
Imprezie tej towarzyszy równolegle Dzień Otwarty Szkoły Ginących Zawodów Folkloru i Sztuki Ludowej .
Organizator: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”

1 maja 2016

XIV Gminny Festyn U Zbiegu Kultur „Lindada” – uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 14.00 na stacji narciarskiej Koziniec w Czarnej Górze.
Festyn zainauguruje Akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, im. Królowej Jadwigi z Czarnej Góry.
Sołectwo Czarna Góra i Stacja narciarska Koziniec są organizatorami „ XIV Gminnego Festynu u Zbiegu Kultur „Lindada”. Przegląd odbędzie na stacji narciarskiej Koziniec w Czarnej Górze. „Lindada” to impreza niezwykła. W czasie jej trwania na jednej scenie spotykają się bowiem przedstawiciele trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej oraz romskiej. Nietypowa sceneria, różnorodność kultur oraz wielobarwne stroje przyciągają zainteresowanych gości tym ciekawym wydarzeniem.

3 maja 2016

Zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca – Zbiórka i zapisy zaczną się już od godz. 8.00 na placu obok boiska sportowego przy ul. Kościuszki. Początek zawodów wędkarskich zaplanowano na 9:30. Zakończenie imprezy i wręczenia pucharów odbędzie się o godz. 16.00 .
VIII Majówka Wędkarska w Białym Dunajcu, to Zawody wędkarskie o Puchar Białego Dunajca, którego organizatorami jest Gminny Ośrodek Kultury , Klub Sportowy, „Potok” w Białym Dunajec oraz Polski Związek Wędkarski oddział Zakopane .
Uczestnicy będą łowić pstrągi, które mierzone i ważone, z powrotem wpuszczane zostaną do wody .

3 maja 2016

XXXVI Święto Bacowskie na Tarasówce w Małem Cichem rozpocznie się o godz. 14.00 od uroczystej mszy w Kaplicy p.w. Św. Bartłomieja i poświęcenia stada owiec, hal i baców. Podczas Mszy poświęcone zostaną regionalne produkty: oscypek i bunc – dary złożone na ołtarzu. Ponadto kierdel owiec zostanie symbolicznie poświęcony przed Eucharystią.
Mszy towarzyszyć będą poczty sztandarowe . Uroczystościom tym przygrywać będzie muzyka i śpiew kapel góralskich oraz degustacja sera owczego i żyntycy.
Organizatorem Święta Bacowskiego jest Związek Podhalan Oddział Małe Ciche, a współorganizatorami : Gmina Poronin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

7-8 maja 2016

Oficjalne otwarcie „XXIV Przednówka w Polanach” w Domu Ludowym w Kościelisku odbędzie się o godzinie 13.30 .
Przednówek w Polanach to coroczna impreza o charakterze regionalnym, obfitująca w ciekawe wydarzenia. Głównym punktem Przednówka są muzyczne przeglądy grup rodzinnych, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich, które mają charakter konkursu. Impreza odbywa się w Domu Ludowym w Kościelisku, będącym siedzibą Związku Podhalan Oddział Kościelisko.
Organizatorzy: Związek Podhalan Oddział Kościelisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.

23:21, zakopiecinfo
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 stycznia 2016

Wielkie latanie na Kotelnicy Białczańskiej!

 Mistrzostwa Polski we Freeskiingu, czyli zawody Polish Freeskiing Open, powracają w zupełnie nowej formule - festiwalu sportów zimowych.
Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival, to co najmniej trzy razy więcej emocji. Na największej skoczni w Polsce obok narciarzy rywalizować będą także snowboardziści i rowerzyści. Wszystko już 19 i 20 lutego 2016 roku w Białce Tatrzańskiej.

 „Jako organizatorzy zawodów Polish Freeskiing Open, co roku staramy się zaskakiwać nowymi elementami. Od wielu lat budowany specjalnie na imprezę snowpark budził ogromne zainteresowanie nie tylko ze strony narciarzy. Snowboardzistów i rowerzystów gościliśmy już podczas pokazów oraz specjalnych sesji zdjęciowych. Cieszymy się, że w tym roku – dzięki warunkom, jakie stwarza nam ośrodek Kotelnica Białczańska – możemy zaprosić zawodników także tych dyscyplin do rywalizacji i wspólnej zabawy.” - mówi Andrzej Lesiewski, pomysłodawca i organizator Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival.

 Narciarze, snowboardziści i specjaliści od rowerowego dirtu będą rywalizować w swoich kategoriach na wielkiej skoczni, która powstanie na głównym stoku najpopularniejszego polskiego ośrodka narciarskiego. Projekt snowparku przygotowany został we współpracy z wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski we Freeskiingu - Szczepanem Karpielem – Bułecką i Jankiem Krzysztofem. Dwa wybicia pozwolą narciarzom i snowboardzistom na skoki na odległość nawet 20 metrów oraz pokazanie najbardziej stylowych i trudnych technicznie, a przez to niewątpliwie widowiskowych, ewolucji.

 Z pewnością, dla dużej części publiczności, jedną z ciekawszych części imprezy będzie rywalizacja rowerzystów w nietypowej dla tej dyscypliny scenerii.

Doświadczeni zawodnicy i budowniczy tras Maciek Kiwak oraz Paweł Turno zadbają o przygotowanie odpowiedniego wybicia, dzięki któremu specjaliści od rowerowych akrobacji będą mogli zachwycić publiczność swoimi umiejętnościami.

 

Obok skoczni powstanie też railpark, w którym znajdzie się sześć przeszkód znanych z minionych edycji Polish Freeskiing Open. To na nich rozegrane zostanie jibbing jam session dla snowboardzistów i narciarzy.

 Na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 30 000 złotych. Narciarze powalczą dodatkowo o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w rankingu AFP World Tour.

 O dobry klimat dwudniowej rywalizacji na stoku i poza nim tradycyjnie już zadba skład DJ-ski Red Bull.

 Rejestracja do startu potrwa do 17 lutego na stronie www.wsfest.pl.

 Najświeższe informacje na temat imprezy pojawiały się będą także na profilach:

www.facebook.com/ski2die i www.instagram.com/wintersportsfestival

 Partner główny: Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP

wtorek, 30 września 2014

Konkurs Fotograficzny Tatrzańska Jesień 2014

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury w imieniu Zarządu Powiatu Tatrzańskiego zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym „Tatrzańska Jesień 2014”.
Patronat Honorowy na konkursem objął Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski.
Fotografia w dużej mierze przejęła dziś funkcje malarstwa i z całą pewnością zaliczyć ją można do sztuki. Tatry i ich tajemniczość oraz piękno, to bardzo wdzięczny przedmiot do realizowania tej sztuki. Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności a nadsyłane prace charakteryzuje coraz wyższy poziom artystyczny. Prace można nadsyłać do dnia 31 października 2014, do siedziby Tatrzańskiej Agencji przy ul. Tetmajera 24 w Zakopanem (34-500).

Więcej szczegółów o konkursie

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 13 listopada 2014r. godz. 17.00 w siedzibie Tatrzańskiej Agencji.


piątek, 19 września 2014

Zakopiec po raz kolejny zaproszony do grona patronów medialnych Konkursu Potraw regionalnych. Serdecznie zapraszamy pasjonatów i smakoszu kuchni regionalnej z tej części Polski.

Fotograficzna galeria z wydarzenia zostanie opublikowana na stronie Zakopca
XIV Konkurs Potraw Regionalnych

Urząd Gminy Poronin wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz czternasty organizuje Konkurs Potraw Regionalnych, który odbędzie się w dniu 19 października 2014 tym razem w sołectwie Stasikówka.
Z roku na rok impreza cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród miłośników kuchni góralskiej, właścicieli pensjonatów, karczm regionalnych oraz gości przebywających na Podhalu.

Konkurs Potraw Regionalnych jest to impreza kulinarno-promocyjna, odbywająca się, co roku w poszczególnych sołectwach Gminy Poronin.
Góralskie gaździny przygotowują potrawy oparte na tradycyjnych recepturach.
Konkurs ma na celu utrzymanie tradycji sporządzania i podawania jadła na terenie Naszego Regionu. Kuchnia jest bogactwem materialnym Podhala i dlatego wymaga popularyzacji.

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym związanym z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.
Tegoroczna edycja festiwalu zapoczątkowała fotograficzną przygodę dla profesjonalistów i amatorów.
Szczegóły konkurs na stronie patrona medialnego imprezy.
Zakopiec - patron MFFZG.

Jedną z nagród bedzie jednodniowy kurs fotografii w Tatrach.
   
sobota, 12 lipca 2014
Za nami wybory  „Nośwarniyjsyj Górolecki” w Białym Dunajcu. Po całodziennych zmaganiach została wyłoniona ta wyjątkowa góraleczka.
Okazała się, że Elżbieta Pawlikowska z Brzegów była tą wyjątkową, która spodobała się jury.
Dziewczyny miały nie łatwe zadanie.
Musiały wykazać się umiejętnościami prawdziwej gaździny grabiąc i układając kopy siana, musiały wydoić krowę, przygotować swój strój oraz zaprezentować śpiew, taniec i na koniec zdać egzamin z wiedzy.
Galeria fotograficzna
http://wici.zakopiec.info/info/xv-wybory-noswarniyjsyj-gorolecki/


piątek, 07 lutego 2014
The North Face Polish Freeskiing Open 2014 w Zakopanem na Harendzie odbyły się zawody freeskiingowe :). tegoroczna edycja skrócona ze względu na Halny, który nie pozwolił rozegrać BIG AIR w niedzielę.
Kilka zdjęć w mojej galerii fotograficznej.wtorek, 23 kwietnia 2013
W sobotę 13 kwietnia Klub Wysokogórski Zakopane zaprasza na V Puchar Budrem Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie. Zawody szczycą się rangą Mistrzostw Polski w tejże dyscyplinie. Zawodnicy wyruszą z Palenicy Białczańskiej, czyli polany usytuowanej w Tatrach Wysokich, położonej w Dolinie Białki na wysokości ok.990 metrów n.p.m. Podejdą do Wodogrzmotów Mickiewicza, gdzie zaplanowano start.
piątek, 19 kwietnia 2013

Jak informuje czytelnika tvn24 „We wrześniu 2014 r. ma stanąć nowy most na Zakopiance w Białym Dunajcu. Do tego czasu na starym moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Przez ponad rok kierowcy będą się musieli liczyć z dużymi utrudnieniami (…) Nowy dwuprzęsłowy żelbetowy most podwieszony ma mieć długość 90 m. Inwestycja zakłada budowę dróg dojazdowych, chodników i skrzyżowania z lewoskrętem. Nowa przeprawa będzie dłuższa od starej o 25 m. (…).

GDDKiA zachęca, by korzystać z objazdów. Inną trasę prowadzącą do Zakopanego można obrać zjeżdżając z Zakopianki w Nowym Targu na drogę krajową nr 49 prowadzącą do Białki Tatrzańskiej. Potem trzeba się kierować na Bukowinę Tatrzańską, a nastepnie na Poronin lub Murzasichle. Kolejną możliwością dojazdu do Zakopanego z ominięcię Białego Dunajca jest zjazd z Zakopianki na drogę wojewódzką 958 prowadzacą do Chabówki, nastepnie do Raby Wyżnej, Czarnego Dunajca i Chochołowa. Stamtąd wjeżdżamy do Zakopanego od strony Kościeliska”.

Po co komu nowy most na zakopiance i to jeszcze przyczyniajacy się do utrudnień w ruchu na tejże trasie? Ot walne pytanie. Jednak odpowiedź jest konkretna i wyczerpująca. Otóż, stary most w Białym Dunajcu się njanormalniej w świecie wali. Z dnia na dzień niszczeje i po prostu grozi katastrofą. Prawda jest taka, że lepiej już postać w korku tudzież korzystać z wszelkich możliwych objazdów, aniżeli runąć wraz z mostem do rzeki. Budowa nowego mostu rozpocznie się w maju po długim weekendzie, miejmy nadzieje, że do tego czasu wytrzyma jego konstrukcja, zwłaszcza w czasie intensywnego eksploatowania podczas weekendu. Rzecz jasna, zostanie wybudowany nie tylko nowy most, ale i nowe chodniki, pobocza gruntowe, zatoka autobusowa, kanalizacja deszczowa. Wszystko oczywiście za okrągłe miliony. A ściśle rzecz ujmując, za 26 milionów złotych, chodzi nie tylko o koszty robót, ale także wykup nieruchomości. Jednak gdy most zostanie postawiony w całej jego okazałości, jakże przyjemnie będzie się nam zakopianką mknęło pod Giewont!

Tagi: zakopianka
16:17, zakopiecinfo , Zakopane
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6